BİR BARDAK KAYNAR KAHVE Günlüğü

 • BİR BARDAK KAYNAR KAHVE

  paku
             Gülümsüyorum. Ev kalabalık. Kimseyi tanımıyorum iki kişi hariç. Samimiyiz. Kahve istiyorum. Büyük, sütlü olanından.  5 dakika sonra geliyor. Oturduğum koltuğa bırakıyorum. Kahveyi unuttum..
   Ayaklarım ıslak, ayaklarım sıcak, ayaklarım yanıyor..


    Duştayım. Soğuk su akıyor. Başkasının duşundayım geniş ve yeni. Gülmüyorum. Hüngür hüngür ağlıyorum. Canım acıyor. Ayaklarım yok oluyor. Ayaklarım kül oluyor. Ağlıyorum pişmanım. Keşke 10 dakika öncesine geri dönebilsem. Dönseydim eğer türk kahvesi isterdim..  Soğuk suyu kapattık, yürüyemiyorum.. Eve dönmeliyim. EVE GİTMEK İSTİYORUM!


    
     Taksideyiz. Arka koltukdayım. Pencereyi açtım ayağımı uzatıyorum. Ayağım serin, acıyı hissetmiyorum. Sanırım kusmak üzereyim. Yine kendimi kaybettim.. 
         Her yeni ortama girmek sosyalleştiğin anlamına gelmiyor. Bazen çok utanıyorsun. Evren senin için küçük tuzaklar hazırlıyor ve sen bu tuzağa düşüveriyorsun. Bir sebep mi? Bir gerekçe mi? Hayır. Belki o yere gitmeseydin yine yaşayacaktın. Bahane gitmek mi? Hayır. Yalnızca kendini kandıracaksın. Her zaman eve kapanamazsın. Görmen gerek, bilmen gerek. Çıkıp gittiğinde kararına sahip çıkmalısın. Yaşadığın kimsenin suçu değil. (Ayrıca bir suç değil) Yaşadığın; senin tercihin.  Kahveyi çok sevmek de..


      Acıyı yaşatan bir bardak kahve. Yine de ondan vazgeçmedim acımın üstüne gittim. Bana anlattığı şeyler vardı. Anladım mı pek emin değilim ama fark etmeme çok az kaldı. Hala yürüyemiyorum.. Kemiklerim zonkluyor. Bir demet çiçek bile gelmedi. Aslında ziyaretime gelen de olmadı.. Yeterince çok ağladım. Daha fazla ağlayacak ciğerim ve göz yaşım yok. Fırsat oldu benim için. Yani onları tanıyabilmem için küçük bir fırsat. Her biri yok oldu birden. Çok aniden. Tanıdım onları.  Benimle müzik dinlemeyi seviyorlardı, dans etmeyi, koşmayı. Hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım. 


     Karanlıktayım, Mumu yaktım. Bir daha yanmak istemiyorum. O gece gördüğüm insanları bir daha görmek istemiyorum. Görürsem utanırım. Hiç böyle utanmamıştım..


     
     YARIN SABAH BİR BARDAK KAHVE İÇMELİYİM. 
         


             


    
Yorumlar
Yorum Ekleyebilmek Için Üye Olunuz.
Yazmamış
Üyelik Bilgileri: paku